gov.ua Державні сайти України
Пошук

Колегія управління Держпраці у Миколаївській області: попередження виробничого травматизму та аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті

13 грудня 2019

В Управлінні Держпраці у Миколаївській області відбулось засідання  колегії, на порядок денний якого винесено ряд важливих питань, а саме:

  • стан виробничого травматизму в Миколаївській області у 2019 році;
  • проблемні питання пов’язані з впровадженням нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337;
  • обставини та причини виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті у 2019 році. Проблемні питання пов’язані з безпечною експлуатацією газопроводів і газового обладнання житлових будинків в Миколаївській області.

Розпочинаючи захід, начальник Управління Держпраці у Миколаївській області Юрій Козловський відзначив, що ніякі виробничі показники не повинні ставитися вище, ніж забезпечення безпеки людини. Умови праці та виробничий процес не повинні погіршувати його стан здоров’я. Працівник має право на охорону  життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Геннадій Суліма, головний державний інспектор Управління, надав порівняльний аналіз  стану виробничого травматизму за 2019 та 2018 роки. Зокрема, станом на 01.12.2019р. (2018р.) в області сталось 74 (87) нещасних випадки, пов’язаних з виробництвом, з них 15 (13) нещасних випадків зі смертельними наслідками.  Найбільша  кількість нещасних випадків сталась на підприємствах, в установах та організаціях м. Миколаїв – 57, в тому числі 9 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що  становить 77% від загальної кількості нещасних випадків у Миколаївській області. У районах області сталось 17 нещасних випадків, в тому числі 6 нещасних випадків зі смертельними наслідками. Серед травмованих 43 чоловіка та 31 жінка.

За даними аналізу причин виробничого травматизму:

  • 65% нещасних випадків сталися з організаційних причин;
  • 16% нещасних випадків – через технічні причини;
  • 18 % нещасних випадків  –  з психофізіологічних причин.

Запрошені на засідання колегії представники суб’єктів господарювання Миколаївщини, на яких сталися нещасні випадки, повідомили про вжиті заходи, направлені на недопущення травмування працівників підприємств надалі.

Чимало уваги на засіданні було приділено обговоренню проблемних питань, пов’язаних з впровадженням нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019  № 337.

Під час розгляду проблем щодо аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, Сергій Джігімон, начальник відділу нагляду на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки Управління, зауважив на ризику збільшення  негативних ситуацій. Побоюванні викликані такими причинами, як:

-не проведення техоглядів систем газопостачання у зв’язку з відсутністю укладених договорів про технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання між власниками будинків та суб’єктами господарювання, які мають дозвіл на виконання зазначених робіт;

-перепланування господарями житлових приміщень без забезпечення належного  повітрообміну;

-виведення продуктів згоряння в димохід через елементи, які не відповідають вимогам Правил безпеки систем газопостачання.

Учасникам засідання  повідомили, що у 2019 році, відповідно до наказів Управління, організовано та проведено 3 технічні розслідування аварій, пов’язані з використанням газу в побуті, в яких постраждало 4 особи. З метою недопущення аналогічних аварій на Миколаївщині Управління зі свого боку постійно ініціює проведення нарад, семінарів з зазначеної теми. Беручи участь у засіданнях за круглим столом з представниками громадських організацій, виконавчих органів влади, балансотримувачами багатоповерхових будинків тощо,  посадові особи Управління  підіймають на обговорення питання щодо дотримання вимог охорони праці, виробничої безпеки та причин, що призводять до аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.

В свою чергу представники Управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації та АТ «Миколаївгаз» повідомили свою позицію  щодо врегулювання безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів, газового обладнання  житлових та громадських будинків.

Підбиваючи підсумки засідання колегії, Юрій Козловський висловив думку, що гроші відіграють важливу роль у житті людини, проте життя не можна купити чи виміряти грошима.  Безпека має бути  турботою кожного.