gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельницька область: студенти політехнічного коледжу дізналися більше про охорону праці

20 квітня 2017

До Дня охорони праці для студентів Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» на базі обласної універсальної наукової бібліотеки начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков і начальник відділу з питань гігієни праці Олена Токар прочитали лекції з тематики охорони та гігієни праці.

Фахівці обговорили зі студентською молоддю питання формування культури охорони праці майбутніх працівників, їх активну життєву позицію щодо власної безпеки, усвідомлення обов’язкового дотримання правил безпеки на виробництві.

Студенти отримали знання про те, якою має бути безпечна поведінка у професійній діяльності, від яких чинників вона залежить, що таке мотивація до безпечної поведінки на виробництві і яка роль гігієни праці. Лектори пояснили, як визначається відповідність робочих місць санітарно-гігієнічним вимогам, яке має бути забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, а також основні аспекти профілактики професійних захворювань.

Представники Управління акцентували увагу майбутніх працівників на питанні офіційного працевлаштування, оформленні трудових відносин. Отже, роботодавець спочатку зобов’язаний роз’яснити працівникові його права і обов’язки та поінформувати під розпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору. Крім того, працівник має бути ознайомлений з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, пройти інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Інформаційно: Хмельницький політехнічний коледж Національного університету “Львівська політехніка” здійснює підготовку на основі базової загальної середньої освіти  та повної загальної середньої освіти за спеціальностями: «Розробка програмного забезпечення», «Обслуговування та ремонт автомобілів i двигунів», «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж», «Обслуговування верстатів з програмним управлінням i робототехнiчних комплексів», «Економіка підприємства», «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», «Організація виробництва».