gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельницька область: правомірність дій інспекторів підтверджена судом

27 лютого 2017

%d1%85%d0%bc%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d1%83%d0%b4-27-02-2017Хмельницький окружний адміністративний суд визнав правомірність дій Управління Держпраці у Хмельницькій області та залишив без змін постанову про накладення штрафу у розмірі 88 тисяч 450 гривень на фізичну особу-підприємця. Відповідно ФОПу було відмовлено у задоволенні позову щодо порушення його прав та протиправних дій посадових осіб управління.

Нагадаємо, що інспектори Управління Держпраці у Хмельницькій області провели позапланову перевірку додержання фізичною особою-підприємцем законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час перевірки інспектори встановили, що ФОП не дотримано вимог чинного трудового законодавства, а саме допущено до виконання робіт двох працівників, з якими не укладено трудового договору, не повідомлено територіальний орган ДФС про прийняття їх на роботу, чим порушено вимоги частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України. Підприємцем не було надано табелів обліку робочого часу, а також відомостей про нарахування заробітної плати та виплати її працівникам. Свої дії ФОП пояснив тим, що продавці в його магазині проходять стажування без заробітної плати з випробувальним терміном.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпПУ за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника та у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства (абзац 6 ч. 2 ст. 265 КЗпПУ).

Суд дійшов висновку, що відповідач (Управління) діяв в межах закону при винесенні оскаржуваних постанов, а позивач (ФОП) не довів позовні вимоги, що підтверджено доказами, які перевірено судом.

На сьогодні постанова Хмельницького окружного адміністративного суду набрала законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Довідково:

З метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, при укладанні договору сторонами обумовлюється випробування. Відповідно до ст. 26 КЗпПУ умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття цього працівника на роботу. У період випробування на таких працівників поширюються всі вимоги законодавства про працю.