gov.ua Державні сайти України
Пошук

Колегія Управління Держпраці у Житомирській області: підбито підсумки за минулий рік та визначено основні напрями роботи на 2017 рік

24 лютого 2017

22 лютого 2017 року на колегії Управління Держпраці у Житомирській області було підбито підсумки роботи за минулий рік, обговорено проблемні питання по всіх галузях нагляду та шляхи їх вирішення.

%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b8%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d1%96%d1%8f-1-24-02-2017«Управління Держпраці у Житомирській області здійснює державний нагляд по 26 галузях господарства у 23 районах і 5 містах обласного підпорядкування Житомирської області», − повідомив Сергій Сечін, начальник Управління.

У своєму виступі перший заступник начальника Управління Вадим Степанчук зазначив, що під час здійснення наглядової діяльності щодо додержання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки фахівці Управління провели 1594 перевірки і виявили 11914 порушень. Серед основних причин незадовільного стану охорони праці − безвідповідальне ставлення деяких роботодавців до питання охорони праці, низький рівень трудової і технологічної дисципліни, незадовільний стан основних фондів (будівель, споруд, обладнання), недостатнє фінансування заходів з охорони праці та забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту, не налагоджено систему управління охороною праці.

Аналіз стану виробничого травматизму у 2016 році засвідчив зростання кількості нещасних випадків порівняно з минулим роком: упродовж 2016 року було травмовано 129 осіб, у 2015 році − 102 особи. Основними причинами виробничого травматизму були недосконала організація охорони праці на підприємствах області та нехтування працівниками особистою безпекою. Як наслідок, більшість нещасних випадків, в тому числі і смертельних, сталися внаслідок порушення трудової і виробничої дисципліни, невиконання посадових обов’язків, вимог інструкцій з охорони праці як самими потерпілими, так і посадовими особами.

Вадим Степанчук звернув увагу присутніх на проблеми, які виникли навколо експлуатації таких небезпечних об’єктів, як дитячі ігрові майданчики та мотузкові парки. Під час перевірок дитячих майданчиків фахівці Держпраці виявили численні недоліки. У більшості випадків не визначено відповідальну особу за безпечну експлуатацію атракціонів, відсутня технічна документація, атракціони не відповідають нормам з охорони праці, немає актів щорічного огляду, у деяких випадках майданчики не перебувають на балансі підприємства, а отже і відповідальність за безпечну експлуатацію керівник підприємства не несе. Дані порушення можуть призвести до травмування дітей, у тому числі зі смертельними наслідками. Стосовно мотузкових парків Вадим Степанчук наголосив, що такі парки становлять підвищену небезпеку як для відвідувачів, так і для працівників. На сьогодні в чинному законодавстві України відсутні вимоги до їх будови. Як наслідок, у 2016 році у Житомирській області шістнадцятирічний юнак, який працював інструктором на канатній дорозі, через несправність обладнання зірвався з восьмиметрової висоти на асфальт і загинув. З метою забезпечення сталого і безпечного функціонування такого типу розваг Управління Держпраці у Житомирській області звернулось із питанням щодо ініціювання розробки та затвердження вимог до будови мотузкових парків на території України до Державної служби України з питань праці.

%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b8%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d1%96%d1%8f-24-02-2017Заступник начальника Управління Світлана Возна доповіла про результати перевірок щодо додержання законодавства про працю та зайнятість населення. Так, протягом минулого року спеціалісти Управління здійснили 1078 перевірок і зафіксували 964 порушення. За результатами перевірок внесено 450 приписів на усунення виявлених порушень, 30 подань про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб, 211 протоколів про адміністративні правопорушення передано до суду, 20 матеріалів перевірок передано до правоохоронних органів.

Одним з пріоритетних напрямів роботи Управління у 2016 році було питання оформлення трудових відносин із найманими працівниками. Із загальної кількості виявлених порушень 10 відсотків припадає саме на сферу укладання трудових договорів. У минулому році 33 суб’єкти господарювання області використовували працю найманих працівників без належного оформлення. Головні державні інспектори Управління виявили 19 неоформлених працівників. Винесено 16 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 696 тисяч гривень.

Впродовж 2016 року представники Управління взяли участь у понад півтори тисячі рейдів робочих груп з питань легалізації трудових відносин та у більше ніж 400 засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплат заробітної плати, пенсій, стипендій та інших передбачених законодавством виплат.

Насамкінець начальник Управління Сергій Сечін окреслив пріоритетні завдання на 2017 рік. Йшлося про заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та легалізації робочих місць, роз’яснювальну роботу серед роботодавців і населення, превентивні заходи, спрямовані на зниження виробничого травматизму, поліпшення стану промислової безпеки, охорони і гігієни праці, а також про підвищення відповідальності інспекторського складу за здійснення наглядової діяльності і дотримання антикорупційного законодавства.