gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: за результатами інспекційних відвідувань встановлено факти порушення трудового законодавства стосовно 320 працівників

07 квітня 2021

Впродовж І кварталу 2021 року інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено 61 інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених працівників 60 суб’єктів господарювання. При цьому у 56 роботодавців (93 % від перевірених) виявлені порушення щодо порядку оформлення трудових відносин стосовно 320 працівників.

Зокрема, у 44 роботодавців Хмельниччини задокументовано факти використання 98 найманих працівників без укладення трудових договорів, у 7 суб’єктів господарювання – 79 працівників виконували роботи на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору, у 5 роботодавців встановлено факти несвоєчасного подання повідомлення до податкової служби про прийняття 143 найманих працівників.

Як свідчать результати інспекційних відвідувань в Хмельницькій області найчастіше незадекларованих працівників виявляють у суб’єктів господарювання, що займаються торгівлею – 114 незадекларованих працівників з початку року (64 % від виявлених), швейним виробництвом– 31 незадекларованих працівник (18 % від виявлених), будівництвом – 13 незадекларованих працівників (7 % від виявлених) та наданням послуг громадського харчування – 9 незадекларованих працівників (5 % від виявлених).

За результатами проведених Управлінням Держпраці заходів державного контролю за використання праці незадекларованих працівників впродовж І кварталу 2021 року винесено 2 постанови за ч. 2 ст. 265 КЗпП України про накладення фінансових санкцій в сумі 120 тисяч гривень. Вказані постанови сплачені роботодавцями-порушниками у встановленому порядку в розмірі 50% впродовж 10 банківських днів з дня винесення постанов на загальну суму 60 тисяч гривень.

Крім того, впродовж І кварталу 2021 року інспекторами праці Управління Держпраці у Хмельницькій області для 1820 суб’єктів господарювання проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо запобігання використанню незадекларованої праці.