gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: власника закладу громадського харчування оштрафовано на понад 375 тисяч гривень за використання незадекларованої праці

08 січня 2020

На підставі акта інспекційного відвідування керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області винесено постанову про накладення штрафу на фізичну особу-підприємця у розмірі 375 тисяч 570 гривень за використання праці неоформлених працівників.

Інспекційне відвідування проведене на підставі звернення народного депутата України щодо порушення законодавства про працю, а саме неоформлення трудових відносин із працівниками у закладі громадського харчування (м. Хмельницький). Зокрема, посадовими особами Управління Держпраці під час інспекційного відвідування встановлено факт використання праці трьох працівників, які були офіційно неоформлені.

Підприємець жодних договорів із найманими працівниками щодо працевлаштування не укладав, була лише усна домовленість про проходження стажування.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати встановленої на момент проведення інспекційного відвідування та виявлення порушення.

Інформаційно:

З 1 січня 2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн. Відповідно за використання праці одного неоформленого працівника доведеться сплатити 141 тисячу 690 гривень.