gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: напередодні Дня охорони праці в ТОВ «Будівельний Альянс Груп» відбувся семінар для працівників

19 квітня 2021

Під головуванням начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку Управління Держпраці у Хмельницькій області Валерія Закотянського для працівників ТОВ «Будівельний Альянс Груп» проведено семінар з нагоди Дня охорони праці.

Посадовець наголосив, що через пандемію COVID-19 роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі. В даних умовах відбулося зміщення в бік нових форм організації праці, а саме перехід на дистанційну роботу, що створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо безпеки та здоров’я на роботі.

Посадовець зазначив, що у 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі та закликав вжити всіх заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці на підприємстві.

Керівник ТОВ «Будівельний Альянс груп» запевнив присутніх щодо забезпечення працівників підприємства засобами гігієни, а саме медичними масками, антисептиками та постійним вимірюванням температури, а також проведення періодичних медичних оглядів працівників та веденні відповідальними особами постійного контролю за застосуванням працівниками засобів індивідуального захисту (передбачених нормами). Акцентував увагу на тому, що додержання працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці – є основним завданням щодо збереження життя, здоров’я і працездатності працівників у процесі  трудової діяльності та попередження виробничого травматизму. Наголосив, що на будівельних майданчиках товариства призначено координаторів з питань охорони праці з відповідною фаховою освітою. Організаційні та технічні заходи з безпеки праці розробляються в проектах організації будівництва та в проектах виконання робіт.

За результатами семінару працівникам ТОВ «Будівельний Альянс груп» рекомендовано:

– впроваджувати на підприємстві ризикоорієнтовний підхід до системи управління охороною праці;

– здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках;

– контролювати проведення щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки для посадових осіб та працівників;

– забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, ЗІЗ, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників;

– контролювати проведення періодичних медичних оглядів працівників;

– враховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи на висоті.