gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині виявлено 13 працівників без належного оформлення трудових відносин

16 квітня 2021

Інспекторами праці ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контролю на предмет додержання вимог законодавства про працю, в тому числі фактичного допуску працівників до роботи без укладання трудового договору, на ТОВ «ВУДУС», основним видом діяльності якого є  виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі.

В ході інспекційного відвідування інспекторами праці було здійснено спілкування з фізичними особами, які виконували роботу зварювальників, укладальників, пакувальників, а також швейні, складальні роботи та різання дерев’яних виробів.

Під час перевірки адміністрацією ТОВ «ВУДУС» надано 11 договорів підряду, але роботищо фактично виконували особи, притаманні трудовим взаємовідносинам, а не цивільно-правовим. 

Також адміністрацією ТОВ «ВУДУС» не було надано жодних документів, що підтверджують факт укладання трудових відносин з 2 особами, які виконували роботу комірника та швейні роботи. Тобто ці особи допущені до роботи без укладання трудових договорів.

Відповідно до вимог частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином в порушення зазначених вимог інспекторами праці ГУ Держпраці зафіксовано 13 працівників, яких було допущено до роботи в ТОВ «ВУДУС» без оформлення трудових відносин належним чином.

За результатами проведеного заходу державного контролю у формі інспекційного відвідування інспекторами праці ГУ Держпраці складено Акт, Припис про усунення виявлених порушень та вжито заходи в межах наданих повноважень.