gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: з тимчасово безробітними Новотроїцького району проведено семінар щодо легалізація зайнятості населення

07 лютого 2020

Важливою проблемою сьогодення є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.

Про це, під час семінару, який відбувся на базі Новотроїцької районної філії Херсонського обласного центру зайнятості, повідомила тимчасово безробітним інспектор з питань праці Світлано Луценко.

“Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин”, – зазначила Світлано Луценко.