gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: виявлено неоформлені трудові відносини у закладах громадського харчування та відпочинку

27 серпня 2018

Під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталія Берлима інспектори праці здійснили інспекційні відвідування щодо виявлення неоформлених трудових відносин суб’єктів господарювання міста Скадовська.

Під час проведення контрольних заходів у закладах громадського харчування та відпочинку виявлені порушення трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин. Зокрема, в одному із розважальних закладів міста чотири працівника допущені роботодавцем до виконання робіт без укладання з ними трудових договорів.

На іншому об’єкті сфери громадського харчування, виявлено чотирьох працівників, з якими укладено цивільно-правові договори на виконання робіт, що мали ознаки трудових.

Також, при спробі інспекторів праці провести інспекційне відвідування одного із кафе на набережній міста близько 10 осіб, які працювали в даному закладі, спішно залишали робочі місця, щоб уникнути зустрічі з інспекторами праці. Роботодавець відмовився надати підтверджуючі документи щодо укладення трудових договорів із найманими працівниками, про що був складений відповідний акт та вимога. У разі ненадання необхідних документів в зазначений строк до роботодавця будуть застосовані фінансові санкції за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування у розмірі 372 300 гривень, що є стократним розміром мінімальної заробітної плати.

Наразі фахівцями Головного Управління опрацьовуються матеріали інспекційних відвідувань та складаються відповідні документи для  вжиття заходів щодо притягнення роботодавців до відповідальності, згідно з вимогами статті 265 КЗпП України.