gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: під час круглого столу обговорено напрями взаємодії з питань легалізації найманої праці

09 вересня 2020

В ГУ ДПС у Херсонській області відбулось засідання круглого столу, на якому перший заступник начальника ГУ Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич та в.о. начальника ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим обговорили напрями взаємодії щодо легалізації найманої праці в різних галузях економіки Херсонської області. У заході також взяли участь представники обох відомств.

Тамара Франкевич нагадала, що з червня 2020 року після пом’якшення карантинних заходів тривала масштабна інформаційна кампанія, під час якої інспектори праці вже довели до відома 4025 роботодавцям області найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

Нині проходить масштабна інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників. На Херсонщині з початку інспекційної кампанії інспекторами праці у 10 суб’єктів господарювання  (з яких 5 фізичних осіб без державної реєстрації) встановлено 63 неоформлених працівника.

Під час зустрічі державними службовцями обох відомств був розроблений алгоритм спільних дій та обговорено обмін інформацією щодо детінізації ринку праці, подолання незадекларованого працевлаштування та неформальних  трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.