gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківщина: за сприянням ГУ Держпраці у Харківській області роботодавцями закладу харчування легалізовано 11 працівників

26 липня 2021

Посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківській області у взаємодії з Головним управлінням ДПС у Харківській області під час інспекційного відвідування одного із закладів харчування міста та здійснення роз’яснювальної роботи з працівниками та суб’єктами господарювання щодо ризиків та наслідків незадекларованої праці, було легалізовано трудові відносини з 11 працівниками цього закладу.

Роботодавцями було здійснено належне оформлення трудових відносин з найманими працівниками, видано накази про прийняття їх на роботу, повідомлено органи ДПС про прийняття працівників на роботу, укладено договори в письмовій формі.

Наголошуємо, що працівник отримує «сіру» зарплату виключно на свій страх і ризик, адже розмір, порядок і термін її виплати не передбачений законом і трудовим договором. У будь-який момент роботодавець може припинити платити працівникам неофіційну частину заробітної плати. Отримати зароблені гроші у такому випадку буде складно. Також неофіційне працевлаштування позбавляє працівника в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві.