gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як власниця магазину солодощів дізналася про правильне застосування випробувального терміну для нового працівника

13 квітня 2021

Під час інформаційно-роз’яснювальної роботи у сферах господарства, визначених у паспорті неформальної зайнятості як ризикові,  інспектори праці зайшли до магазину солодощів. В цей час в магазині працювала Алла – господарка закладу.

Посадовці надали жінці буклети, в яких міститься інформація про переваги офіційного працевлаштування. Ознайомившись з брошурами Алла повідомила, що ця інформація є для неї наразі досить актуальною так як планує взяти на стажування нового працівника. Інспектори поцікавились чи планує вона заключати з ним трудовий договір на період «стажування»? Алла відповіла, що обов’язково заключить трудовий договір з новим працівником, як тільки зрозуміє чи підходить він для роботи. 

Почувши таку відповідь інспектори праці звернули увагу роботодавця, що таке вирішення проблеми є порушенням трудового законодавства.

«Але вихід є», – повідомили посадовці. Відповідно до статті 26 КЗпП при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Плюси:

– для працівника – в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

– для роботодавця ознайомитися з роботою працівника та у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

Таким чином, в результаті інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці допомогли підприємцю вибрати для себе найбільш ефективні методи організації робочого процесу.