gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як інформаційний буклет допоміг чоловіку отримати заборговану заробітну плату

05 квітня 2021

Якби Петрові Михайловичу коли-небудь сказали, що у нього можуть бути проблеми на роботі, він ніколи не повірив би. Чоловік багато років працює механіком на одному з підприємств Одещини, має великий досвід роботи та повагу серед колег. 

Проте на заводі відбулися зміни. П’ятнадцятьом працівникам не виплатили заробітну плату. Серед них опинився і Петро Михайлович… 

Що робити? Чому затримують зарплатню і коли її виплатять? Керівництво підприємства не давало чіткої відповіді… 

Проте свідома та уважна дружина Петра Михайловича знайшла вихід із ситуації. Жінка працює на швейній фабриці. Нещодавно до них на підприємство приходили інспектори праці з роз’яснювальною роботою. Наголошували, що затримка заробітної плати – незаконна. Посадовці лишили інформаційні буклети та сказали, що завжди готові допомогти. 

Петро Михайлович зателефонував інспектору праці за номером із буклету.

Посадовці ГУ Держпраці в Одеській області відреагували на скаргу дуже швидко, оскільки підприємство, де працює чоловік, було включено до річного плану здійснення державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці на 2021 рік.

За кілька днів на підприємстві з’явилися інспектори праці з плановою перевіркою. Заборговану заробітну плату працівникам було виплачено у повному обсязі ще під час заходу контролю.

Завдяки уважній дружині трудові права Петра Михайловича та його колег відновлено!

 

Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці .