gov.ua Державні сайти України
Пошук

У січні 2020 р. на підприємстві підвищено заробітну плату працівникам у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати. Чи потрібно проводити у квітні 2020 року індексацію заробітної плати працівникам?

Індексація заробітної плати працівників здійснюється у відповідності до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.

Індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, який Законом «Про індексацію грошових доходів населення» визначено у розмірі 103 відсотка. Підвищення заробітної плати у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін, який призвів до перевищення встановленого порогу індексації.

Індекс споживчих цін для визначення порогу індексації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін починаючи з лютого 2020 р. з місяця, наступного за місяцем підвищення заробітної плати працівникам.

Відповідно до даних Держстату індекс споживчих цін, який оприлюднений 12 березня 2020 року за лютий 2020 року становив 99,7%.

У зв’язку з тим, що індекс споживчих цін не перевищив величину порогу індексації 103 відсотка, підстав для проведення індексації заробітної плати працівникам підприємства у квітні 2020 року не має.