gov.ua Державні сайти України
Пошук

На нашому підприємстві оголошено простій в зв’язку з запровадженням карантину. Яким чином роботодавцю оплачувати час простою працівникам?

Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (частина перша статті 34 Кодексу законів про працю України, далі- КЗпП УкраїниУ).

У випадку запровадження простою на підприємстві, в зв’язку з оголошенням карантину через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні, статтею 113 КЗпП України передбачено, що простій не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

При цьому, у колективному договорі, галузевих угодах може бути визначений і більший рівень оплати часу простою. Під час простою нарахування доплат і надбавок, передбачених колективним договором, не здійснюються, оскільки працівники під час простою не виконують встановлену їм норму праці.

Таким чином, 2/3 тарифної ставки — це лише мінімальний розмір оплати періоду простою. Конкретний розмір оплати простою зазначається в розпорядчому документі роботодавця.