gov.ua Державні сайти України
Пошук

Який порядок виконання газонебезпечних робіт? Яка відповідальність та обов’язки керівника та виконавців цих робіт?

Кожна газонебезпечна робота виконується з оформленням наряду-допуску за формою додатка 2 до Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт, затвердженої Держгіртехнаглядом СРСР 20.02.1985 (далі НПАОП 0.00-5.11-85) або реєструється в журналі за формою додатка 3 до НПАОП 0.00-5.11-85, складається з 2 етапів:

– підготовка об’єкта до проведення газонебезпечної роботи;

– безпосередньо проведення газонебезпечної роботи.

Відповідно до пунктів 4.1 та 4.2 розділу 4 НПАОП 0.00-5.11-85 Підготовку об’єкта до проведення на ньому газонебезпечної роботи здійснює експлуатаційний персонал цеху (виробництва) під керівництвом відповідального за підготовку.

Для підготовки об’єкта (обладнання, комунікацій і т.п.) до газових робіт повинен бути виконаний весь комплекс підготовчих робіт, передбачених у відповідних інструкціях і наряді-допуску.

Відповідно до пунктів 5.1-5.3 розділу 4 НПАОП 0.00-5.11-85 газонебезпечні роботи дозволяється проводити тільки після виконання всіх підготовчих робіт і заходів, передбачених нарядом-допуском і інструкціями на робочих місцях. Забороняється збільшувати обсяг робіт, передбачений нарядом-допуском.

Виконувати газонебезпечні роботи слід бригадою виконавців в складі не менше двох чоловік. Члени бригади повинні бути забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям, інструментом, пристосуваннями і допоміжними матеріалами.

Перед початком газонебезпечних робіт відповідальний за їх проведення опитує кожного виконавця про самопочуття.

Розділ 2 НПАОП 0.00-5.11-85 визначає відповідальність та обов’язки відповідальних за проведення газонебезпечних робіт і виконавців цих робіт.

Також виконання газонебезпечних робіт регламентується й іншими нормативно-правовими актами, що застосовуються у відповідних галузях.