gov.ua Державні сайти України
Пошук

Якщо за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна на технологічний транспортний засіб, який підлягає реєстраційним діям, виявлено наявність обтяження, але в реєстрі зазначено: «Стан реєстрації: автоматично вилучений по завершенню п’ятирічного терміну зберігання» чи можна вважати таке обтяження припиненим?

У відповідності до пункту 24 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 830, відомості про припинення публічного обтяження підлягають державній реєстрації протягом п’яти днів після його припинення.

Проведення реєстрації відомостей про припинення публічного обтяження покладається на уповноважений орган чи на уповноважену ним особу.

Записи про обтяження, які втратили чинність, підлягають виключенню з Реєстру через шість місяців після реєстрації відомостей про припинення обтяження. Якщо не відбулось своєчасного подання таких відомостей до уповноважених осіб, які вносять зміни до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, то стан реєстрації може зберігатись як «Вилучений по завершенню п’ятирічного терміну зберігання».

Отже, у разі встановлення за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна «Стан реєстрації: автоматично вилучений по завершенню п’ятирічного терміну зберігання» власнику для проведення подальших реєстраційних дій щодо технологічних транспортних засобів, необхідно звернутись за згодою до обтяжувача.