gov.ua Державні сайти України
Пошук

Які вимоги безпечної експлуатації балону системи ГБО встановлену на легковий автомобіль, місткість балону 36 л.?

Вимоги безпеки до транспортних засобів, обладнаних системою ГБО, визначені в Правилах охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62-12), а саме в розділі VII глава 2. При цьому автомобільні газові балони (далі – балони) мають бути встановлені на транспортний засіб стаціонарно, при цьому не допускається встановлення балонів у моторному відсіку.

Якщо балон місткістю понад 100 л. то на нього повинен бути оформлений паспорт.

Також балони встановленні на транспортному засобі повинні бути пофарбовані і мати нанесені на них дані та напис білою фарбою із назвою виду газу (для зрідженого нафтового газу – «пропан – бутан», «ЗНГ» або «LPG», для природного газу «метан», «СПГ» або «CNG») і «Вогненебезпечно». Разом з тим потрібно звернути увагу на Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18) а саме на глава 1 розділу VIII, де викладені вимоги щодо проведення технічного огляду балонів.

Якщо скористатися таблицею 3 додатку 2 до цих правил, то можна побачити періодичність технічних оглядів автомобільних балонів, а саме: для балонів стиснутого газу, які виготовлені з легованих сталей технічний огляд 5 років, випробування гідростатичне 5 років; з вуглецевих сталей 3 роки відповідно, а для балонів виготовлених з неметалевих матеріалів 2 роки. Для балонів зрідженого газу технічний огляд та гідростатичне випробування у термін 2 роки.