gov.ua Державні сайти України
Пошук

Які основні заходи організації робіт підвищеної небезпеки, що виконується за нарядом-допуском?

Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинники, або робіт, пов’язаних з підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з охорони праці передбачено вжиття організаційно-технічних заходів щодо безпеки праці. Оформлення спеціального документа у вигляді наряду-допуску є основою таких заходів.

Організація робіт підвищеної небезпеки, що виконуються за нарядом-допуском визначається нормативно-правовими актами з охорони праці, які регламентують застосування нарядів-допусків.

Робота підвищеної небезпеки, що виконується за нарядом-допуском,- робота, що потребує проведення технічних та організаційних заходів щодо підготовки робочих місць, у тому числі й робота, яку не можна виконати одноосібно.

До організаційних заходів щодо безпечного проведення робіт належать:

призначення працівників, відповідальних за безпечне проведення робіт;

видавання наряду-допуску;

організація та підготовка робочих місць;

проведення інструктажу працівникам на робочому місці;

ознайомлення виконавців робіт з маршрутами безпечного переміщення до місця роботи;

допуск до робіт;

нагляд під час виконання робіт;

переведення на інше робоче місце;

оформлення перерви у роботі та її закінчення.

Технічні заходи щодо безпечного проведення робіт – заходи, які унеможливлюють помилкове або випадкове введення в дію обладнання (пуск двигуна або механізмів, подавання газоподібних та рідких речовин трубопроводами, подавання напруги тощо), а також самовільне пересування або рух обладнання.