gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чи необхідно суб’єкту господарювання отримувати дозвіл на експлуатацію натрій-катіонітових фільтрів ХВП-3 ?

Відповідно до пункту 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, дозвіл видається роботодавцеві на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткованняпідвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устаткованняпідвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77.

Згідно з пунктом 5 у групі А Переліку зазначено обладнання, що працює під тиском, яке зазначене у Технічному регламенті обладнання, що працює під тиском, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 № 27.

Фільтри натрій-катіонітові використовуються на водопідготовчих установках опалювальних та промислових котелень та призначені для помʼякшення води.

Натрій-катіонітовий фільтр складається з циліндричного зварного корпусу зі сферичними днищами, з максимальним допустимим тиском понад 0,5 бара.

Під час обробки на натрій-катіонітових фільтрах вода під тиском понад 0,5 бар проходить через шар зернистого іонообмінного матеріалу.

Технічний регламент обладнання, що працює під тиском, охоплює ряд пристроїв, в тому числі посудини (включаючи корпуси фільтрів), контейнери для зберігання під тиском, теплообмінники, парогенератори, котли, промислові трубопроводи, пристрої безпеки та прилади, що працюють під тиском.