gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чи може працівник отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності на період самоізоляції у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби?

Відповідно до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

  1. тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  2. необхідності догляду за хворою дитиною;
  3. необхідності догляду за хворим членом сім’ї;
  4. догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
  5. карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
    5.1. на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій;
  6. тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
  7. протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
  8. перебування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Відтак, Законом встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), на період перебування на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Працівник не зможе отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо перебуватиме на самоізоляції без медичного нагляду.