gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровська область: фахівці ГУ Держпраці взяли участь у підбитті підсумків роботи ТОВ «ДМЗ Комінмет» за 9 місяців

17 жовтня 2016

1За запрошенням керівництва ТОВ «Дніпровський металургійний завод Комінмет», начальник відділу нагляду в металургії і машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко взяла участь у підбитті підсумків роботи підприємства за 9 місяців 2016 року.

Також захід відвідали керівники заводських служб, члени профкому, начальники цехів, відділів, майстри, начальники ділянок, уповноважені з охорони праці.

Андрій Мучкін, директор ТОВ «ДМЗ Комінмет, зосередився на профілактичній роботі з охорони праці, яка проводиться на підприємстві. Він розповів як працює ступеневий контроль за станом охорони праці, який включає в себе:

  • перевірку документації з охорони праці;
  • обходи членами заводської комісії цехів заводу з метою перевірки відповідності виробничих ділянок правилам і нормам охорони праці, промислової санітарії, електробезпеки, пожежної безпеки.

2За 9 місяців 2016 року заводською комісією підрозділів заводу виявлено 260 порушень (за аналогічний період 2015 року було 354 порушення). Заборонялась робота 8-ми одиниць обладнання.

«Зниження кількості порушень у порівнянні з 2015 роком говорить про те, що профілактична робота в підрозділах проводиться більш ефективно. Виходячи з вище сказаного, можна відзначити, що керівниками підрозділів і службою охорони праці підприємства приймаються ефективні заходи по створенню безпечних умов праці працівників, які відповідають вимогам нормативних правових актів з охорони праці», – зазначив Андрій Мучкін.

Начальник відділу нагляду в металургії і машинобудуванні Ольга Бондаренко проінформувала про стан промислової безпеки в Україні та про динаміку виробничого травматизму, причини і наслідки нещасних випадків, що відбулися.

Так, за оперативними даними за 9 місяців 2016 року на підприємствах піднаглядових відділу нагляду в металургії і машинобудуванні у Дніпропетровській області сталося 75 випадків загального виробничого травматизму в тому числі, один нещасний випадок зі смертельним наслідком (за аналогічний період 2015 року було травмовано 53 працівники, 2 випадки були смертельними).

«Найчастішими причинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни та особиста необережність потерпілого. Смертельні випадки, як правило, трапляються через організаційні причини (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення трудової і виробничої дисципліни, що в свою чергу відбувається через низький рівень інструктажу працівників перед виконанням робіт підвищеної небезпеки). У меншій мірі постраждалі отримують смертельні травми суто з технічних причин – в основному через незадовільний технічний стан виробничих об’єктів або засобів виробництва», – зазначила Ольга Бондаренко.

З метою попередження випадків виробничого травматизму, Головне управління нагадує про необхідність посилення уваги до дотримання вимог безпеки, впровадження заходів профілактики виробничого травматизму, здійснення особливого режиму контролю на тих виробничих ділянках, де сталися нещасні випадки.