gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровщина: відбулося спільне засідання Ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та Колегії ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

28 липня 2021

Вперше в Україні відбулося засідання Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок, в якому взяли участь члени Колегії ГУ Держпраці у Дніпропетровській області. На засіданні йшла мова про стан безпеки праці на підприємствах, в установах і організаціях області та завдання щодо його покращення.

Зокрема, було повідомлено, що за підсумками 6 місяців поточного року в Дніпропетровській області спостерігається зниження показників загального травматизму на 20%.

В ході зустрічі також зазначено, що, як показала практика, одним з дієвих і ефективних заходів профілактики нещасних випадків є процес їх розслідування, мета якого полягає у визначенні конкретних причин, які призвели до нещасного випадку (профзахворювання) з метою попередження подібного.

Крім того, на засіданнях колегій Головного управління були заслухані суб’єкти господарювання, які допустили порушення вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, що несуть небезпеку здоров’ю та життю працівників, що були виявлені в ході проведених планових перевірок державного нагляду (контролю). За результатами засідань було прийнято рішення направити роботодавцям подання про невідповідність займаній посаді 11 посадових осіб.

Наприкінці зустрічі, начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко та голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль підписали Угоду про співпрацю, ціллю якої є визнання сторонами повноважень і зобов’язання дотримуватись принципів соціального партнерства.