gov.ua Державні сайти України
Пошук

На колегії Управління Держпраці у Житомирській області обговорили шляхи подолання проблемних питань

28 жовтня 2016

dsc03658В Управлінні Держпраці у Житомирській області відбулось засідання колегії, на якому підвели підсумки роботи Управління за 9 місяців 2016 року та визначили плани вдосконалення майбутньої роботи.

Розглянули результати роботи головних державних інспекторів Управління в питанні здійсненні державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці та у сфері дотримання законодавства про працю. Окремо зупинилися на питаннях проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві, а також детінізації доходів громадян та погашення заборгованості із заробітної плати під час перевірок.

Звернули увагу на проблемні питання, пов’язані з наглядовою діяльністю, з розміщенням автомобільних автозаправних пунктів у місті Житомирі та Житомирській області та функціонуванням інших об’єктів підвищеної небезпеки.

«Протягом 9 місяців 2016 року Управлінням перевірено 28 АГЗП, з яких 13 підлягало забороні експлуатації, тобто половина. Це змушує задумуватись про добросовісність підприємців, коли експлуатація кожної 2 АГЗП може призвести до трагічних наслідків»,зазначив Вадим Степанчук, перший заступник начальника Управління.

За три квартали 2016 року в Житомирській області було травмовано 93 особи, а у аналогічному періоді 2015 року кількість травмованих становила 77 осіб, тобто рівень травматизму зріс. Найбільш травмонебезпечні галузі економіки у Житомирській області  –  соціально-культурна сфера та торгівля.

Відповідно, на колегію запросили керівників підприємств, де сталися нещасні випадки, які доповіли про вжиті заходи з усунення причин настання нещасних випадків.

Заступник начальника Управління Світлана Возна звернула увагу на ефективність заходів державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та зауважила, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за виявлені порушення Управлінням Держпраці у Житомирській області на 104 підпримства, установи, організації та фізичних осіб підприємців – суб’єктів підприємницької діяльності було накладено штрафні санкції, загальна сума яких складає 1 179 000 грн.

Протягом 9 місяців 2016 року надійшло 15 звернень від громадян щодо порушень трудових прав мобілізованих працівників, всі вони були перевірені в першу чергу і знаходились на особливому контролі у керівництва. У всіх перевірках були видані приписи на усунення виявлених правопорушень, винні посадові особи притягнуті до відповідальності, права працівників поновлені.

Розглядалося і питання виплати заробітної плати та заборгованості.

«Покриття перевірками становить 308% економічно-активних підприємств, які мають заборгованість утворену за рахунок власних коштів. На виконання виданих інспекторами приписів, погашено 6,5 мільйонів гривень заборгованої заробітної плати працівникам підприємст області», – додала Ірина Тлустовська, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління.

Обговорювали заходи з проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо легалізації праці та здійснення рейдів-обстежень суб’єктів господарювання, з метою виявлення працівників, трудові угоди з якими не укладено.

«Попередження виробничого травматизму, посилення соціального захисту працівників, шляхом легального оформлення, підвищення рівня заробітної плати, погашення заборгованості з виплат заробітної плати – це основні напрямки у яких ми посилено працюємо. І ми маємо постійно збільшувати кількість та якість перевірок і превентивних заходів, для того щоб довіра громадян до Управління  та Служби зростала з кожним днем», – зазначив у підсумку Сергій Сечін, начальник Управління.