Тернопільська область: на засіданні колегії проаналізували роботу Управління Держпраці за 9 місяців 2016 року
27 жовтня 2016На засіданні колегії Управління Держпраці у Тернопільській області розглянули й обговорили підсумки роботи за 9 місяців 2016 року, а також завдання з подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері охорони праці та промислової безпеки, додержання законодавства про працю.
Особливу увагу приділили якості та ефективності роботи державних інспекторів, які з метою попередження нещасних випадків на виробництві у січні-вересні поточного року провели 747 перевірок суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, в т.ч. 40 позапланових, виявили 4872 порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. За результатами перевірок роботодавці самостійно призупинили експлуатацію 29 об’єктів, устаткувань.
За незадовільний стан охорони праці, грубі порушення нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки притягнуто до адміністративної відповідальності 219 працівників, у т.ч. 72 перших керівників підприємств, організацій, установ на загальну суму майже 67 тис. грн. Стягнуто з працівників 190 штрафів на суму понад 58 тис. грн.
За 9 місяців 2016 року державні інспектори провели 260 перевірок, що на 238 перевірок більше, ніж за аналогічний період минулого року. Із проведених перевірок: 96 були плановими та 164 позапланові.
Державні інспектори виявили 13 суб’єктів господарської діяльності області, які мали заборгованість із виплати заробітної плати 619 працівникам, у тому числі 116 звільненим, на загальну суму майже 4 млн. гривень.
Також у цьому році на виконання законних вимог державних інспекторів Управління роботодавці погасили заборгованість із заробітної плати перед 385 працівникам на загальну суму понад 1,8 млн. гривень.
На колегії проаналізували рівень виробничого травматизму на підприємствах області, відзначили позитивні показники. Сталося 3 нещасні випадки зі смертельними наслідками (у минулому році 9). Травми отримали 34 працівники, що на 12 менше, ніж у минулому році.
Основними причинами виникнення нещасних випадків є організаційні.
За результатами роботи за 9 місяців цього року колегія прийняла рішення – взяти до відома, що основні завдання, визначені Держпрацею на січень-вересень 2016 року, Управлінням виконано.
На засіданні колегії обговорили результати планової комплексної перевірки ПАТ «Тернопільгаз». Державні інспектори Управління здійснили перевірки управлінь, дільниць, відділів та служби охорони праці цього підприємства. Про ефективність роботи служби охорони праці свідчить той факт, що у 2015-2016 рр. тут не допущено нещасних випадків на виробництві і в осінньо-зимовий період не було нещасних випадків при використанні газу в побуті.
На засіданні колегії також розглянули питання стану охорони праці та результати розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався у ПП «Блікс». Колегія погодилася з рішенням комісії із спеціального розслідування і роботу ПП «Блікс» щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці визнала недостатньою.
В.о. начальника Управління Наталія Рус наголосила на важливості Закону України «Про охорону праці», згідно з яким роботодавець повинен створити працівнику безпечні умови праці, а також на легальному працевлаштуванню, яке дає змогу у разі настання смертельного випадку родині працівника отримати компенсації та соціальні виплати.