gov.ua Державні сайти України
Пошук

Вінниччина: на колегії Управління Держпраці розглянуто стан охорони праці на держпідприємствах лісової галузі області

29 листопада 2019

28 листопада 2019 року проведено виїзне засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області за участі керівників державних підприємств лісової галузі області та спеціалістів служби охорони праці, у ході якого заслухано та обговорено стан охорони праці та виробничого травматизму у державних підприємствах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розпочинаючи засідання, перший заступник начальника Управління Володимир Боковець звернув увагу присутніх на те, що лісова галузь була і залишається однією з найбільш травмонебезпечних. Тому необхідно відповідально підходити до забезпечення належного стану охорони праці на підприємствах. Збереження життя людей є першочерговим завданням як для Держпраці, так і для посадових осіб лісової галузі.

Незважаючи на деяке зниження травматизму, а в поточному році і на відсутність нещасних випадків на державних підприємствах лісової галузі області, рівень охорони праці залишається на неналежному рівні. Це показують результати планових перевірок підприємств.

Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Руслан Черниш надав інформацію «Про стан охорони праці та виробничого травматизму в державних підприємствах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства».

За поточний період 2019 року проведено 5 планових перевірок державних підприємств, за результатами яких виявлено 130 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

За наслідками перевірок інспекторами Управління притягнено до адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств та перших керівників та направлено позовні заяви до Вінницького окружного адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно заборони експлуатації обладнання та виконання робіт.

Після обговорення інформації, з метою забезпечення дієвого дотримання системи управління охороною праці на підприємствах лісової галузі та недопущення в подальшому нормативно-правових актів з охорони праці та нещасних випадків виробничого характеру, професійних захворювань, аварій, колегією прийняте відповідне рішення.

Зокрема, визнати недостатньою роботу підприємств та служб охорони праці щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Керівникам державних підприємств розробити та здійснити комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на недопущення порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, створення безпечних умов праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві.