gov.ua Державні сайти України
Пошук

Фахівцем Головного управління Держпраці у Херсонській області проведено семінар щодо укладання колективних договорів та угод

22 лютого 2019

У приміщенні Херсонського будинку профспілок за участю заступника начальника управління праці ГУ Держпраці у Херсонській області Лесі Олішевко було проведено семінар з питання укладання колективних договорів та угод.

Для участі у семінарі були запрошені голови членських організацій Херсонської облміжпрофради, голови районних, міських координаційних рад профспілок, голови первинних профорганізацій, голова Херсонської обласної організації роботодавців та соціальні партнери.

Під час заходу Леся Олішевко розповіла про порядок розробки, укладання та виконання колективного договору. Були висвітлені вимоги Закону України «Про колективні договори і угоди» та постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Вона повідомила присутнім, що колективний договір є локальним нормативним актом, який укладається у відповідності з чинним законодавством України, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, забезпечує соціально-правовий захист працівників, узгоджує інтереси працівників та роботодавців. Зміст колективного договору визначається сторонами в межах їх компетенції. Також, у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин.

Крім того, фахівець зазначила, що колективні договори є загальновизнаним у світі засобом регулювання соціально-трудових відносин, узгодження інтересів роботодавця і найманого працівника та соціального захисту працюючих і членів їх сімей.

Так, при розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства, а також положення Генеральної угоди, галузевих та територіальної Угод з регулювання соціально-економічних питань. Особливу увагу слід приділити питанням розвитку виробництва, забезпечення повної зайнятості, оплати праці та недопущення її заборгованості, охороні праці, соціального захисту працюючих.

«Повний і змістовний колективний договір може доповнювати своїми локальними гарантіями норми трудового законодавства, покращувати умови праці, медичне обслуговування та соціально-побутові умови, заохочувати працівників. Такий колективний договір має передбачити збереження та створення нових робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, забезпечення здорових і безпечних умов праці», – наголосила Леся Олішевко.