gov.ua Державні сайти України
Пошук

ПРАТ «Полтавський ГЗК» пройшов перевірку щодо стану охорони праці та промислової безпеки

20 лютого 2019

Головним управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено планову перевірку стану дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду суб’єкта господарювання ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

Відповідно до затвердженого плану перевірки, спеціально призначена комісія, до складу якої увійшли фахівці Криворізького гірничопромислового управління та Управління Держпраці у Полтавській області, під головуванням заступника голови Державної служби України з питань праці Ігоря Шумелюка  перевірила дотримання законодавства з охорони праці в усіх структурних підрозділах комбінату.

Зокрема перевірялись правильність розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації, безпечне поводження з вибуховими матеріалами промислового  призначення, додержання правил проведення геологічних і маркшейдерських робіт під час розробки та експлуатації родовищ корисних копалин, додержання правил та технологій переробки мінеральної сировини, заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних із користуванням надрами.

За підсумками планової перевірки фахівці Держпраці ініціювали проведення виїзної наради, де за участю керівників та спеціалістів підприємства обговорили найбільш проблемні питання, які виникали в ході перевірки, та в свою чергу акцентували увагу на тих порушеннях, в наслідок яких було рекомендовано призупинити експлуатацію машин, механізмів та виконання робіт підвищеної небезпеки.

 Тож, роблячи узагальнюючий висновок проведеній перевірці, начальник відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Данило Бондар зауважив, що адміністрації підприємства по створенню безпечних та нешкідливих умов праці є над чим працювати. Першочергово звернув увагу на ефективність функціонування служби охорони праці на підприємстві в цілому та ефективний контроль з боку відповідальних осіб зокрема. Так, під час перевірки державними інспекторами було виявлено 456 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. З метою усунення загрози життю та здоров’ю працівників у 45 випадках попереджено про необхідність негайного призупинення робіт та експлуатації обладнання.

Серед питань, які підіймались учасниками наради: наявність дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація устаткування підвищеної небезпеки з відпрацьованим граничним строком експлуатації та/або негативним висновком експертного обстеження, експлуатація автомобільного та залізничного транспорту, автомобільних доріг, залізничних   колій, експлуатація устаткування з порушенням вимог безпеки та нехтування засобами індивідуального захисту при їх наявності, тощо.

Підводячи узагальнюючий висновок проведеній нараді, начальник управління гірничого нагляду Держпраці Олег Нелень, саме за його участі проходила робоча зустріч, поставив перед керівництвом підприємства завдання вжити заходів щодо посилення роботи керівників структурних підрозділів в частині створення безпечних умов праці на підпорядкованих ним виробничих об’єктах.