gov.ua Державні сайти України
Пошук

Співпрацю державних контролюючих органів і роботодавців обговорили на Сумщині

24 квітня 2018

Із нагоди Всесвітнього дня охорони праці у рамках круглого столу під егідою Сумської обласної державної адміністрації керівники державних органів, організацій та установ, що забезпечують реалізацію та захист прав працівників Сумщини на гідні й здорові умови праці, обговорили проблемні питання діяльності підприємств Сумської області.

Зустріч пройшла за участю керівників Управління Держпраці у Сумській області, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, Сумської обласної ради профспілок, ДП «ЕТЦ Держпраці», Спілки підприємств, орендаторів та власників Сумської області, Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших зацікавлених організацій.  Завдяки відео-зв’язку в онлайн режимі до розмови долучилися керівники органів місцевого самоврядування районів області.

«Завдання для роботодавців на сьогодні – усвідомити важливість дій, спрямованих на створення гідних, безпечних умов праці, досягти позитивних змін у статистиці виробничого травматизму», – зауважив керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.

Констатуючи той факт, що рівень травматизму на підприємствах Сумщини за 2017 рік зменшився порівняно з попередніми роками, наголошувалося, що значна кількість суб’єктів господарювання у своїй діяльності допускають порушення прав працівників, нехтують вимогами законодавства з охорони праці, що створює небезпеку настання нещасних випадків на виробництві. У свою чергу порушення трудового законодавства, зокрема вимог щодо офіційного працевлаштування, з одного боку, позбавляє працівників соціального захисту, а з іншого – наражає на небезпеку всіх громадян як споживачів послуг різних сфер життєдіяльності.

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног зазначив, що за результатами 318 проведених Управлінням перевірок протягом 2017 року державними інспекторами виявлено 9623 порушення нормативно-правових актів з охорони праці. З метою уникнення трагедій на виробництві за рішенням суду примусово зупинено понад 2 тисячі одиниць обладнання підвищеної небезпеки; підприємствами самостійно – більше 6 тисяч. За результатами 610 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю 186 посадових осіб, у тому числі керівників підприємств, притягнуто до відповідальності.

З метою уникнення порушень законодавства та допомоги роботодавцям в організації діяльності Управління Держпраці у Сумській області провело минулого року 1 200 інформаційно-роз’яснювальних заходів.

В.о. директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Олександр Новак зазначив, що сьогодні працівники фонду опікуються майже 5300 потерпілими, половина з яких є інвалідами внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання. За минулий рік цій категорії громадян було відшкодовано понад 120 млн грн страхових коштів.

На доцільність створення профспілок на підприємствах задля захисту прав працівників звернув увагу присутніх заступник голови Сумської обласної ради профспілок Олександр Ткаченко. Там, де немає профспілкової організації, колективного договору, – наголосив доповідач, – відсутній порядок, а працівники працюють у незадовільних умовах. Досвід інших країн говорить про те, що створити безпечні умови праці та забезпечити управління ризиками виникнення нещасних випадків можливо лише за безпосередньої участі трудового колективу.

Також учасники круглого столу обговорили проблематику недобросовісної конкуренції між експертними організаціями та суб’єктами господарювання, що проводять навчання з охорони праці; діяльності фізичних осіб-підприємців, які використовують працю 1-3 найманих працівників; функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків й експлуатації ліфтів та інші актуальні проблемні питання.