gov.ua Державні сайти України
Пошук

Закарпаття: студентів агітували за легальне працевлаштування

23 квітня 2018

Питання виведення оплати праці з тіні нині актуальне не лише для окремо взятого Закарпаття, а й для України в цілому. Його позитивне  вирішення потребує комплексного підходу, в тому числі й подолання стереотипного мислення у суспільстві. Адже значна частина громадян через нестачу робочих місць  готова погодитися на нелегальні чи напівлегальні умови праці задля отримання більшої зарплати. При цьому мало хто замислюється над тим, якими можуть бути наслідки такого працевлаштування для самих найманих працівників.

Саме про це йшлося на тематичних зустрічах, організованих протягом тижня посадовцями Управління Держпраці у Закарпатській області, зі студентами випускних курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів краю, серед яких Закарпатський художній інститут, Ужгородський торговельно-економічний коледж, Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора, Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування, Тячівський професійний ліцей. У заходах, зокрема, взяли участь перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці.

Василь Грицик розповів студентам про норми законодавства про працю, які необхідно знати при працевлаштуванні, та відповідальність за їх порушення, а також звернув увагу аудиторії на переваги офіційного працевлаштування, що дає право на соціальні гарантії: право на оплату лікарняного, відпустку, допомогу з безробіття,  охорону праці тощо.

Водночас Василь Грицик пояснив, що з працевлаштуванням тісно пов’язане й питання охорони праці. 28 квітня, як відомо, відзначається Всесвітній день охорони праці. Цьогоріч він проходить під девізом «Захищене і здорове покоління». Такий девіз обрано невипадково, адже саме від сучасного молодого покоління залежить, якою бути нашій країні в майбутньому. Тому  нинішні випускники повинні почути важливий меседж: «Турбота про майбутнє та гідну старість починається вже сьогодні».

Під час зустрічей порушувалося також питання працевлаштування неповнолітніх. Через місяць – літні канікули. У цей час багато школярів і студентської молоді прагнуть знайти тимчасову роботу. Зазвичай роботодавці пропонують таким сезонним працівникам приховану оплату праці. Тож  Василь Грицик, спираючись на практичний досвід, розповів студентам, чим можуть закінчитися такі заробітки. Він надав деякі поради, як уникнути подібних ситуацій, та рекомендував звертатися до Управління за консультаціями. На завершення посадовець закликав молодь не погоджуватися у майбутньому на різні тіньові схеми працевлаштування. Фахівці управління роздали студентам буклети-пам’ятки з корисною інформацією, відповіли на запитання, які цікавили молодь, у межах своєї компетенції.