gov.ua Державні сайти України
Пошук

Селекторна нарада: до Держпраці надійшло більше 2,7 тисячі скарг про невиплату мінімальної зарплати

15 червня 2017

Селекторна нарада щодо виконання рішень, спрямованих на підвищення з 1 січня 2017 р. мінімальної заробітної плати до 3200 грн, та постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати громадянам невикористаних сум житлових субсидій відбулася за участю Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, Міністра соціальної політики України Андрія Реви, Голови Держпраці Романа Чернеги, а також голів обласних держадміністрації, керівників територіальних органів Державної фіскальної служби, Держпраці, Пенсійного фонду.

Під час наради Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що Уряд поставив за мету досягнути повної детінізації ринку праці, і сьогодні усі необхідні для цього повноваження у місцевих органів влади є. Саме місцева влада має бути зацікавлена у виході бізнесу з тіні, «адже це прямо стосується наповнення місцевих бюджетів, до яких зараховується 75 відсотків надходжень податку на доходи від фізичних осіб», – заявив Міністр.

За його словами, сьогодні у місцевої влади є широкий інструментарій впливу на тих недобросовісних роботодавців, які обкрадають громаду, обкрадають своїх працівників і при цьому спекулюють складною економічною ситуацією та тиском на бізнес.

«Ті, хто порушують Закон, повинні відчути свою відповідальність. Тому нагадую, що штраф за порушення трудового законодавства передбачений у розмірі до 96 тисяч гривень, а за перешкоджання роботі інспектора штраф становить 320 тисяч гривень. Штрафувати заради надходжень до бюджету не є самоціллю, але держава повинна забезпечувати дотримання законних прав працівників, пенсіонерів та надходження фінансового ресурсу від підприємницької діяльності до територіальних громад», – наголосив Андрій Рева.

Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що Державна служба України з питань праці отримала понад 2,7 тисячі скарг щодо недотримання роботодавцями виплати мінімальної зарплати.

«З цієї кількості було розглянуто 1 861 скаргу, надані роз’яснення, проведені перевірки. Було перевірено 4 381 роботодавця. Найбільша кількість працівників, яким виплачена заробітна плата у розмірі меншому за мінімальну заробітну плату, спостерігається у сферах торгівлі (14 працівників) та освіти (11 працівників). Держпраці постійно співпрацює з органами ДФС та Пенсійного фонду щодо обміну інформацією про порушення виплати мінімального розміру заробітної плати», – наголосив Роман Чернега.