Житомирщина: про виробничі ризики у Білокоровицькому лісгоспі
20 серпня 2019З метою зменшення виробничих ризиків, попередження виробничого травматизму та поліпшення стану охорони праці у лісових господарствах області, інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Житомирській області Михайло Прокопенко провів виїзний тематичний семінар в Олевському районі для працівників ДП «Білокоровицьке державне лісогосподарське підприємство».
Під час заходу фахівець Управління Держпраці навів приклади нещасних випадків та професійних захворювань у лісовій галузі. Надав рекомендації щодо організації профілактичних заходів, проведення яких зменшить або унеможливить виникнення профзахворювань або травмування працівників лісового господарства.
Михайло Прокопенко звернув увагу на дотримання вимог правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема інспектор зауважив, що до початку робіт на лісосіці варто особливо посилити контроль за проведенням підготовчих робіт на основній території лісосіки та додатковій робочій території. Необхідно контролювати приземлення на території небезпечних дерев, ліквідацію захаращеності, прибирання заважаючого лісосічним роботам підліску, розмітку волоків, а також будівництво волоків та під’їзних шляхів. Крім того, слід забезпечити своєчасне розчищення, ремонт, реконструкцію, а за необхідності і нове будівництво трелювальних волоків та під’їзних шляхів, верхніх лісоскладів та проміжних лісовантажних пунктів, шляхів транспорту, улаштування місць для стоянки техніки, догляду за нею, заправлення її паливно-мастильними матеріалами, встановлення заборонних знаків безпеки за межами робочої території бригад на відстані не менше ніж 50 м від меж верхніх лісоскладів, проміжних лісовантажних пунктів та стоянок машин.
Також Михайло Прокопенко звернув увагу, що у літні дні зростає активність кліщів, які переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма). За словами фахівця, кліщовий бореліоз в деяких випадках стає причиною часткової або повної втрати працездатності.
Інспектор наголосив, що одяг працівників повинен унеможливлювати заповзання під нього кліщів. Тому необхідно обов’язково проводити огляд одягу та тіла не менше двох разів протягом дня. Знятих з одягу кліщів треба знищувати, але не роздавлювати руками, адже під час роздавлювання інфікованого кліща через травмовану шкіру можливе зараження працівника кліщовим енцефалітом. У районах, де виявлені енцефалітні кліщі, вихід у ліс слід здійснювати після попередніх протиенцефалітних щеплень.