gov.ua Державні сайти України
Пошук

Журнал «Технополіс» запросив фахівців з охорони праці на семінар-практикум

23 травня 2019

Посадові особи ГУ Держпраці у Запорізькій області взяли участь у семінарі-практикумі для керівників служб охорони праці промислових підприємств Запорізької області «Впровадження ризикоорієнтованого підходу в системі управління охороною праці підприємства», який було проведено журналом «Технополіс» в рамках міжнародного проекту Євросоюзу та Міжнародної організації праці в Україні.

Під час заходу розглядались важливі питання щодо зменшення ризиків та оцінки ступеню небезпеки на робочому місці, а також запобігання нещасних випадків на виробництві.

На сьогодні ми маємо ситуацію, коли в державі на 10 – 11 нещасних випадків припадає 1 –  зі смертельним наслідком. Використання європейської практики і досвіду в питаннях зниження виробничого травматизму є одним з головних завдань держави. Тому подібні заходи є вельми корисними для спеціалістів з охорони праці. На цьому саме й наголосив головний редактор Всеукраїнського науково-технічного журналу «Технополіс» Анатолій Кожушко.

Навчання проводила заступник генерального директора з охорони праці СП «Основа-Солсиф» (м. Київ) Ірина Педченко, на підприємстві якої активно й успішно запроваджуються новітні європейські технології з охорони праці. Своїм досвідом і напрацюваннями вона охоче поділилася з присутніми.

Перед початком роботи семінару начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області Андрій Адамчук надав присутнім інформацію про загальний стан з виробничим травматизмом по області, його причини та розповів про заходи, що вживає Управління для покращення ситуації. Він також запросив колег до більш тісної співпраці та нагадав, що фахівці Держпраці завжди готові надати всім бажаючим консультації та роз’яснення з питань безпеки та охорони праці.

В ході роботи семінару було чимало гострих питань від його учасників стосовно механізмів впровадження нових підходів щодо ефективної організації служби з охорони праці на виробництві. Проте спілкування виявилося доволі плідним і корисним. Серед завдань для його учасників було визначення небезпек та ризиків для працівника під час розробки проекту будівництва та при облаштуванні робочого місця. По завершенню тренінгу його учасники отримали відповідні сертифікати.