gov.ua Державні сайти України
Пошук

Закарпаття: в одному із закладів харчування у центрі Ужгорода виявлено неоформлених працівників

04 лютого 2021

На Закарпатті у групі міської спільноти у відомій соціальній мережі стали з’являтися публікації про один із закладів харчування у центрі Ужгорода, де людей наймають на роботу без укладання трудових договорів і звільняють без виплати заробітної плати після проходження ними нібито кількаденного стажування. Таким чином ошукані працівники хотіли знеславити підприємницю та застерегти інших працівників.

Ця інформація не пройшла повз увагу посадовців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області. Щоб перевірити викладені у публікації факти, в Управлінні Держпраці був виданий наказ на проведення у вказаному кафе інспекційного відвідування, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого відповідною постановою Кабміну.

На момент проведення контрольного заходу у закладі харчування виявлено трьох працівниць: дві офіціантки і посудомийниця, які повідомили інспекторам праці, що проходять стажування та жодних офіційних документів не підписували. Сама ж власниця кафе спершу намагалася переконати представників Управління Держпраці, що торговельної діяльності із залученням найманої праці не здійснює, а в кафе на підставі укладеного  договору «господарює» інша особа. Потім запевняла інспекторів, що надавала інформаційні послуги краянам, які в майбутньому мали намір працювати у таких закладах.

Тепер підприємниці доведеться відповідати за порушення норм чинного законодавства про працю, зокрема в частині допуску до роботи працівників без трудових договорів. Водночас на усунення виявленого порушення внесено відповідний припис.