gov.ua Державні сайти України
Пошук

Закарпаття: на гірськолижному курорті зафіксовано понад 20 порушень з охорони праці

20 січня 2020

На Закарпатті 15 – 17 січня проходила планова перевірка гірськолижної бази ПП «Боржавська Ялина». Головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли стан дотримання суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері гірськолижного відпочинку, вимог охорони праці та промислової безпеки.

Особлива увага під час контрольного заходу зверталася на проведення навчання і перевірку знань посадових осіб та працівників підприємства з питань охорони праці, проведення спеціального навчання працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, наявність інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці, наявність і безпечну експлуатацію машин для вирівнювання та ущільнення снігових схилів (ратраків), дотримання вимог безпеки при експлуатації електроустановок та проведенні ремонтних робіт, дотримання вимог безпеки при експлуатації ППКД (пасажирська підвісна канатна дорога), підйомників тощо.

Результати перевірки засвідчили, що організація системи охорони праці на ПП «Боржавська Ялина» бажає бути кращою. Зокрема, головні державні інспектори Управління Держпраці зафіксували понад 20 порушень вимог нормативно-правових актів з ОП та ПБ. Серед найсуттєвіших, для прикладу: не встановлення на лижній трасі або біля неї попереджувальних знаків й інформаційних щитів, вказаних у паспорті траси; аварійно-рятувальна служба не забезпечена санями типу «ак’я» для евакуації потерпілих; не складена інструкція для проведення аварійно-рятувальних робіт і не розроблений план реагування на надзвичайні ситуації. Водночас на нижній станції на видному місці не вивішені: правила користування канатною дорогою, плакати з інформацією про посадку, висадку і проїзду пасажирів на канатній дорозі; порядок дій пасажирів канатки. Водночас у суб’єкта господарювання відсутній дозвіл на експлуатацію електроустановок потужністю понад 1000 В, а електротехнічний персонал користується неповіреними засобами захисту.

Тож за підсумками проведеної перевірки керівництву ПП «Боржавська Ялина» наданий припис на усунення виявлених порушень, на окремих посадових осіб накладений штраф.