gov.ua Державні сайти України
Пошук

З думкою про майбутнє: як працівниця з Маріуполя дбає про гідну пенсію

29 березня 2021

Роки летять нестримно. Не встигнете озирнутися, як прийде час виходити на пенсію і пожинати плоди своєї праці. І саме зараз варто подбати про те, якими вони будуть.

У межах інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!» інспектори праці поспілкувалися з працівницею з Донецької області, яка нещодавно уклала трудовий договір і вже відчуває переваги задекларованої праці.

Тетяні 54 роки, вона працює продавчинею у магазині одягу в Маріуполі. У липні 2020 року роботодавець уклав із нею трудовий договір, почав сумлінно сплачувати податки і єдиний соціальний внесок.

«Приємно усвідомлювати себе працівницею з правами і соціальними гарантіями, а не лише обов’язками. Уперше за останні роки я отримала лікарняні. Хоча донедавна на час хвороби мала брати відпустку за власний рахунок або сподіватися на милість роботодавця. Це незрівняні відчуття: просити та очікувати або отримати належне, передбачене законом. Почуваю себе дійсно захищеною зараз», – розповідає Тетяна.

Незабаром Тетяна досягне пенсійного віку. На допомогу родичів годі розраховувати, тому статус оформленого працівника дає їй упевненість у завтрашньому дні. Адже лише задекларована праця дозволяє накопичити трудовий стаж і лише офіційна зарплата вливає на розмір майбутньої пенсії.

«Сподіваюся, що оформлення трудових відносин вплине на підвищення розміру майбутньої пенсії. Дуже хочеться мати можливість жити гідно в похилому віці», – зізнається Тетяна.

Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».