Вимоги безпечної роботи на складі світлих нафтопродуктів роз’яснили працівникам ТОВ «САТЕЛІТ ОЙЛ» на Рівненщині
20 червня 2019Планову перевірку безпеки праці в ТОВ «Сателіт Ойл» здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Суб’єкт господарювання експлуатує склад світлих нафтопродуктів, тож належить до об’єктів підвищеної небезпеки і зобов’язаний аналізувати і попереджати ризики для здоров’я і життя працівників.
Під час перевірки інспектори встановили, що суб’єкт господарювання:
– провів ідентифікацію ОПН (ССНП), який включено до Державного реєстру ОПН.
– зареєстрував в Державному реєстрі Декларацію безпеки ССНП
– отримав усі належні Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію відповідного обладнання.
– провів навчання з питань охорони праці посадовим особам та працівникам.
З метою превенції після завершення перевірки для працівників підприємства організували інформаційно-консультативний семінар.
Головний державний інспектор відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління Держпраці у Рівненській області Ольга Жуковська наголосила на важливості профілактики травматизму. Адже в Україні зростає рівень смертельного виробничого травматизму на підприємствах хімічного комплексу під час виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема робіт в ємностях, колодязях, замкненому просторі тощо.
З настанням теплого періоду збільшується кількість нещасних випадків та отруєнь при виконанні даних робіт через більш інтенсивне утворення шкідливих та небезпечних газів в каналізаційних системах. Так, за останні п’ять років в Україні під час виконання газонебезпечних робіт, в ємностях, колодязях та колекторах через отруєння шкідливими та токсичними речовинами загинуло понад 90 працівників.
Типовими є нещасні випадки зі смертельними і тяжкими наслідками, які пов’язані з отруєнням шкідливими та небезпечними газами, що сталися за останні 5 років на об’єктах хімічного комплексу.
Ольга Жуковська поінформувала, що головними причинами нещасних випадків є незадовільна організація газонебезпечних, ремонтних та аварійних робіт, грубі порушення вимог охорони праці (невикористання працівниками засобів індивідуального і колективного захисту, низький рівень знань окремими посадовими особами вимог законодавства з охорони праці та незадовільний контроль з їхнього боку за безпечним виконанням працівниками газонебезпечних, ремонтних та аварій.
Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни Управління Василь Литвин роз’яснив вимоги законодавства з гігієни праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, подав алгоритм організації та порядку проведення медичних оглядів певних категорій працівників.
На семінарі також йшлося про порядок підготовки та проведення газонебезпечних робіт; засоби індивідуального захисту та основні вимоги до їх використання; перевірку повітряного середовища під час проведення газонебезпечних робіт з використанням газоаналізатора.