gov.ua Державні сайти України
Пошук

Вінниця: про порядок провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання під час воєнного стану

06 травня 2022

На виконання окремого доручення в.о. Голови Держпраці Ігоря Дегнери щодо розширення проєкту з надання консультаційного супроводу підприємствам, що продовжують працювати в умовах війни, у Жмеринській міській раді відбулась робоча зустріч керівництва Управління Держпраці у Вінницькій області з головою Жмеринської міської ради, його заступником та  т.в.о. директора КП «Жмеринкаводоканал».  

Посадовці обговорили особливості та вимоги порядку провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання під час воєнного стану.

Начальник Управління Держпраці Володимир Марунько звернув увагу присутніх на особливості функціонування бізнесу в умовах війни та повідомив, що з метою дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та недопущення зупинки виробництва, Урядом прийнято ряд Постанов, які дають право суб’єкту господарювання забезпечувати виконання робіт, не порушуючи при цьому законодавства з питань охорони праці. 

Відповідно до Постанови КМУ від 18 березня 2022 р. №314, суб’єкти господарювання мають можливість на період дії воєнного стану подати до Міністерства економіки України Декларацію про проведення господарської діяльності, яка є тимчасовою заміною дозвільним документам, що діяли до воєнного стану. А також надав розяснення щодо порядку та повноти подачі зазначеної Декларації.

Т.в.о.директора КП «Жмеринкаводоканал» повідомив, що з початком війни підприємство зіштовхнулось з труднощами в оформленні дозвільних документів, які необхідні для продовження ведення господарської діяльності.

Посадовці Управління Держпраці запропонували субєкту господарювання скористатися умовами вищезазначеної Постанови, аби уникнути застосування заходів реагування державного нагляду.

Разом з тим, Постанова діє лише на період воєнного стану, субєкт господарювання зобов’язаний не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану здійснити усі необхідні кроки для отримання відповідних дозвільних документів в порядку, у строки та на умовах, що передбачені чинним законодавством без зупинення (припинення) його діяльності.

Також, у рамках робочої зустрічі, було обговорено можливість релокації до Жмеринської громади підприємств, які через війну вимушені переміщувати свої виробничі потужності до інших, більш безпечних регіонів.


Звертаємо увагу!
Держпраці розширила пілотний проєкт: тепер консультаційний супровід зможуть отримати не лише релоковані, а й інші роботодавці.

Представники усіх підприємств, в тому числі релокованих можуть отримати безкоштовні консультації, зателефонувавши:

– Управління Держпраці у Вінницькій області +38(0432) 67-29-80;

– Cектор звернення громадян та доступу до публічної інформації +38(099) 439-13-41;

– Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної військової адміністрації +38(068) 111-18-75;

– Вінницький обласний центр зайнятості:

Відділ організації надання послуг роботодавцям +38(050) 931-46-38, Відділ організації рекрутингу +38 (0432) 55-17-82

– Фонд соціального страхування України у Вінницькій області  +38 (0432) 65-98-53.