gov.ua Державні сайти України
Пошук

Вінниччина: на колегії Управління Держпраці розглянули готовність атракціонної техніки до безпечної роботи

16 травня 2019

Під головуванням першого заступника начальника Управління Володимира Боковця відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядалось питання «Про готовність атракціонної техніки, встановленої у Вінницькій області, до роботи у літній період 2019 року».

На колегію були запрошені представники МКП «Вінницязеленбуд», на території якого експлуатується найбільша кількість атракціонів, та фізичні особи- підприємці – власники атракціонної техніки.

У вступному слові Володимир Боковець наголосив на важливості цього засідання – безпека для життя та здоров’я людей завжди на першому місці, але в місцях скупчення відпочиваючих, серед яких більшість діти – вдвічі, а то й втричі актуальніша.

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен поінформував присутніх про готовність атракціонної техніки до роботи у літній період та навів приклади аварій, що траплялися при експлуатації атракціонів, звернув увагу на їх причини та на заходи щодо зменшення ризику виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій, дії  обслуговуючого персоналу при екстремальних ситуаціях.

Фахівцями ДП «Вінницький ЕТЦ» проведено експертне обстеження та випробовування атракціонів. Виявлено ряд зауважень та недоліків, однак усі вони були усунені у ході експертних обстежень і атракціони визнано придатними до експлуатації.

Лікар відділу з питань гігієни праці Анжела Ліщун нагадала присутнім порядок проведення медичного огляду працівників і наголосила на важливості його проведення для операторів атракціонів, від самопочуття яких може залежати життя і здоров’я відвідувачів.

Власники атракціонів, у свою чергу, запевнили, що постійно прикладають максимум зусиль до приведення всіх атракціонів у відповідність до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, організовують безпечну експлуатацію, належний технічний огляд та технічне обслуговування навченим та атестованим персоналом.

Підсумовуючи, Володимир Боковець сказав: «Всі ми маємо усвідомити свою відповідальність за безаварійну і безпечну для життя та здоров’я експлуатацію атракціонів, як підвищеної небезпеки, так і тих, на які Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки не поширюються. Власникам атракціонів потрібно забезпечити дієвий контроль за дотриманням працівниками вимог безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки при обслуговуванні, ремонті та експлуатації атракціонів».

За результатами засідання колегією прийняте відповідне рішення, яке отримали усі власники атракціонів підвищеної небезпеки.

Довідково

На території Вінницької області стаціонарно встановлено 21 атракціонів підвищеної небезпеки та 27 дитячих (ігрових, видових, немеханізованих) атракціонів.