gov.ua Державні сайти України
Пошук

Відповідальність та взаємодія – про принципи створення гідних умов праці на Рівненщині домовилися учасники круглого столу «Безпечне і здорове майбутнє праці»

07 травня 2019

Засідання круглого столу «Безпечне та здорове майбутнє праці», ініційоване Управлінням Держпраці у Рівненській області, відбулося в рамках заходів до Всесвітнього дня охорони праці. Участь у ньому взяли  представники влади, роботодавців, освітян, громадськості.

У вступному слові заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко наголосив, що цього року Міжнародна організація праці відзначає столітній ювілей. Україна долучилася до ініціативи МОП провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».  Але відповідна робота, спрямована на створення сприятливих умов праці, легалізації робочих місць з достойною зарплатою триває на Рівненщині повсякчас.

 В Україні спостерігається відтік кадрів як молодих, так і досвідчених. Тому потрібна спільна трансформація в усвідомленні змін, реалізація сучасних механізмів на ринку праці. Кількість робочих місць повинна зростати, й умови праці повинні бути відповідними: безпечними і здоровими.

Гостроту проблеми підкреслив у виступі перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк. Як представник органу місцевого самоврядування, він наголосив на важливості культури праці для кожної громади, працівників і роботодавців.

Актуальність теми круглого столу обґрунтував начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний. Зокрема, посадовець розповів: «У 2018 році в Україні фахівці Управлінь Держпраці здійснили 20 593 заходи контролю і виявили 357 502 порушення. У середньому на 1-му підприємстві  – 23 порушення, які можуть стати причиною нещасного випадку».

Юрій Наконечний підкреслив, що разом із міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом. З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 р. № 1678-VII, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні  і затвердив План заходів щодо її реалізації.

Відповідно до документа будь-яка діяльність у сфері безпеки та гігієни праці – планування, навчання, профілактичні заходи тощо – розпочинатиметься з оцінки ризиків. Цей підхід понад 30 років використовують у Європі. Він визначений Директивою № 89/391/ЄЕС Ради про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи. Така система є результативною – виробничий травматизм у країнах ЄС неухильно знижується.

Своє бачення стосовно механізмів співпраці висловили Голова Федерації профспілок Рівненської області Микола Шершун, в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Рівненській області Лілія Кравець, голова Рівненського обласного об’єднання організацій роботодавців «Роботодавці Рівненщини» Михайло Кривко, доктор технічних наук, завідувач кафедри НУВГП Віктор Филипчук.

З нагоди Міжнародного дня охорони праці також були відзначені Почесними грамотами та Подяками облдержадміністрації та обласної ради кращі працівники Управління Держпраці.

Приємно, що в облдержадміністрації високо оцінили роботу керівництва територіального органу Держпраці: Почесну грамоту та пам’ятний знак одержав начальник Управління Юрій Наконечний.