В Рівненській ОДА наголосили: допомога по частковому безробіттю надається лише за умови належного оформлення трудових відносин
06 травня 2020Як налагодити на Рівненщині процес отримання державної допомоги по частковому безробіттю – йшлося під час селекторної наради під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля з головами районів та міст, керівниками державних органів. Участь у заході взяв начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.
Роботодавці – представники малого і середнього бізнесу, які у зв’язку з карантином зупинили або скоротили обсяги діяльності, отримають компенсацію від держави для виплати зарплати своїм працівникам. Вже зараз до обласної служби зайнятості звернулося понад 60 роботодавців.
«Працівники і роботодавці не покинуті – це головне. Оскільки всі служби сьогодні працюють в експрес-режимі, – маємо чітко опрацювати процедуру отримання компенсації, – звернувся до учасників наради Віталій Коваль. – Також важливо й те, щоб люди розуміли – на соціальну підтримку від держави має право той, хто працює офіційно».
«Саме належне оформлення трудових відносин, сплата ЄСВ дає право підприємцю отримати таку грошову допомогу, – зазначає Юрій Наконечний, – Питання легалізації праці набуває ще більшої актуальності. Нині – в економічно важкий період карантину, до переваг офіційних трудових відносин додалася ще одна – державна компенсація часткового безробіття.»
Процедура отримання допомоги регламентована постановою КМУ №306 від 22.04.2020 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Так, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:
- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;
- сплачували єдиний внесок за найманих працівників упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.
Нині фахівці Управління Держпраці надають велику кількість дистанційних консультацій стосовно правильності оформлення роботодавцями призупинення чи скорочення діяльності. Багато запитань надходить щодо ведення кадрової документації та інших проблем, пов’язаних зі зміною роботи в умовах карантину.
Зокрема, постановою визначено, що допомога з часткового безробіття на період карантину надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівнику відповідного розряду.
Право на допомогу НЕ мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.
Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (на сьогодні мінімальна зарплата складає 4 723 грн).