gov.ua Державні сайти України
Пошук

В Південно-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці відбулася нарада у форматі живого спілкування з представниками агрофірм, на яких протягом останнього часу сталися нещасні випадки на виробництві.

28 жовтня 2025

З метою запобігання виробничому травматизму у сфері агропромислового комплексу, в Південно-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці відбулася нарада у форматі живого спілкування з представниками агрофірм, на яких протягом останнього часу сталися нещасні випадки на виробництві.

В заході взяли участь керівники та фахівці підприємств аграрного сектору, представники служби охорони праці та інспектори Управління, а також представники Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, Ради профспілок області.

Основною метою зустрічі стало аналізування обставин і причин нещасних випадків, а також визначення ефективних шляхів усунення недоліків у системі управління охороною праці в агросекторі.

Під час обговорення фахівці Держпраці звернули увагу на необхідність:

  • забезпечення належного технічного стану сільськогосподарської техніки;
  • проведення навчання та інструктажів з охорони праці;
  • дотримання правил безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • посилення контролю з боку керівників за дотриманням вимог законодавства.

Також обговорено питання психосоціальної підтримки працівників у період воєнного стану, адже підвищене емоційне навантаження може впливати на рівень безпеки під час виконання робіт.

З метою оперативного реагування на можливі ризики, обміну інформацією, консультаційної підтримки та запобігання нещасним випадкам, учасники домовилися про створення спільної Viber-групи між представниками Управління Держпраці та керівниками агропідприємств. У цій групі регулярно обговорюватимуться актуальні питання безпеки праці, поширюватимуться методичні матеріали, новини законодавства та приклади ефективних практик.

Фахівці Управління наголосили, що налагодження постійного зворотного зв’язку сприятиме підвищенню рівня культури безпеки на виробництві та зменшенню кількості нещасних випадків у аграрному секторі.

Підсумовуючи, представники Управління наголосили, що тільки спільними зусиллями роботодавців, фахівців з охорони праці та контролюючих органів можна досягти зниження рівня виробничого травматизму.
Держпраця продовжує практику живого спілкування з підприємствами, щоб оперативно реагувати на проблемні питання і сприяти створенню безпечних та здорових умов праці у кожному колективі.

нарада щодо нещасних випадків