gov.ua Державні сайти України
Пошук

В ГУ Держпраці у Київській області обговорено подальшу роботу щодо легалізації зайнятості населення

12 лютого 2020

В ГУ Держпраці у Київській області відбулася нарада, на якій підсумували результати перших етапів та обговорили наступні кроки у рамках виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо проведення з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування заходів стосовно неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Участь у заході взяли: перший заступник начальника ГУ Держпраці у Київській області Владислав Андрієнко, начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Київській області Валентин Шаботинський, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів і відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Київській області, представники об’єднаних територіальних громад міськвиконкомів Київської області.

Під час наради йшлося про те, що кожен інспектор праці повинен визначитися з інспекційними відвідуваннями тих фізичних осіб-підприємців, ТОВ та інших суб’єктів господарювання стосовно яких надійшла інформація від ГУ ПФУ.

Відтак, з 10 лютого цього року розпочався наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра – інспекційна кампанія, під час якої планується охопити інспектуваннями віднесених до зазначеного переліку роботодавців. У разі, якщо інспектор праці виявить незадекларованого працівника, він буде зобов’язаний вжити заходи адміністративного впливу, складатиме протоколи, щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Окрім цього, матеріали передаватимуться до Національної поліції України для відкриття кримінального впровадження, відповідно до статті 172 Кримінального Кодексу.