gov.ua Державні сайти України
Пошук

В ефірі UA: Миколаїв – про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин

30 січня 2020

30 січня 2020 року у спецпроєкті Суспільного «Радіодень», який  одночасно транслюється на трьох різних платформах, зокрема радіо, телебаченні та у соціальній мережі Facebook, обговорювалася найактуальніша тема сьогодення – детінізація зайнятості.

Гостями ведучої Нелли Толмач стали  заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Миколаївській області Олена Чернова та заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ауріка Федорова.

Під час передачі було відзначено негативні фактори, до яких  призводить залучення працівників на роботу без укладання трудового договору та заходи, які проводяться у напрямі викоренення незадекларованої праці.

Мешканцям Миколаївщини повідомлено, що найбільш поширене використання праці за усною домовленістю у сферах  торгівлі, надання послуг, організації харчування, тимчасового розміщення. Наразі, в рамках виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості серед підприємців найбільш ризикованих сфер діяльності проходяться інформаційні заходи. Заходи реалізуються  територіальними органами Держпраці, Пенсійного фонду, Державної податкової служби, Державної служби зайнятості, Держпродспоживслужбою, органами місцевого самоврядування. Вони здійснюються  як окремо, так і  спільно. Інформаційною кампанією  охоплено всю територію області.

Під час ефіру гості надали відповіді на питання щодо:

  • причин, за яких громадяни дають згоду на роботу без укладання трудового договору;
  • відповідальність, яка передбачена за допуск до роботи працівника без належного оформлення трудових відносин;
  • розміру страхового стажу необхідного для призначення пенсійних виплат;
  • особливостей набуття страхового стажу особам, зайнятим у сфері торгівлі, як фізичні особи-підприємці;
  • оформлення договору добровільного страхування;
  • можливостей перевірки страхових накопичень тощо.