gov.ua Державні сайти України
Пошук

Ужгородський національний університет перевірили на дотримання вимог законодавства про працю й охорону праці

19 квітня 2017

Інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області під час планової перевірки Ужгородського національного університету в першу чергу звертали увагу на дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці у приміщеннях навчальних лабораторій, спеціалізованих і службових кабінетах, котельнях, при використанні наукового обладнання, експлуатації ліфтів тощо.

Результати перевірки засвідчили, що керівник служби охорони праці не забезпечив належний контроль за піднаглядними об’єктами. Так, за словами головного інспектора сектору нагляду в АПК та СКС Івана Ковача,  не у всіх лабораторіях хімічного факультету на момент перевірки справно працювали витяжні вентилятори, допускалася експлуатація обладнання напругою вище за 110 вольт та використання приладів кустарного виробництва. У кабінетах фізичного, хімічного та інженерно-технічного факультетів зафіксовано прокладення електропроводки без захисних коробів. У майстерні  інженерно-технічного факультету виявлено три вертикально-фрезерувальні верстати, які експлуатуються без захисних кожухів, а майстри виробничого навчання допущені до роботи без проходження навчання з охорони праці. З порушеннями працюють й університетські автотранспортна дільниця та видавництво «Говерла». Зокрема, не призначено відповідальних осіб за виїзд транспортних засобів, водії не проходять відповідний медогляд, а транспортні засоби – технічну перевірку. Приміщення видавництва «Говерла» згідно з державно-будівельними нормами давно потребує проведення капітального ремонту. Відсутні відповідальні особи за зберіганням використаних кисневих та газових балонів.

Чимало зауважень було і в заступника начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Олександра Гойса стосовно роботи газового господарства університету.  Зокрема, не проводиться техобслуговування балонних установок зрідженого вуглеводневого газу та перевірка встановлених на них манометрів (на хімічному факультеті). У багатьох котельнях відсутні технологічна схема газового обладнання та відмітки про виконання робіт з техогляду газового господарства. Також відсутні контури заземлення ШГРП, встановлених біля котелень, і відповідні написи та попереджувальні знаки на них.

Окрім того, відповідальний за експлуатацію ліфтів не перевіряє їх справність перед  пуском.

Серед інших недоліків – невідповідність журналів з охорони праці встановленому зразку, відсутність комплектів інструкцій з ОП у керівників підрозділів та в окремих лабораторіях.

Суттєвих порушень щодо дотримання положень законодавства про працю під час перевірки виявлено не було. Зафіксовано порушення строків виплати заробітної плати на період, що перевищує 16 календарних днів; строків розрахунку при звільненні і невиплати у зв’язку з цим середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку; також порушення ч. 4 ст. 115 КЗпП України щодо виплати заробітної плати за час щорічної відпустки за три дні до її початку.

За результатами перевірки на посадових осіб університету накладено штраф, видано приписи для обов’язкового виконання і вказано терміни їх виконання.