gov.ua Державні сайти України
Пошук

Урядом схвалено Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року

18 вересня 2023

Протягом останніх років Україна активно працює над зменшенням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками. Наша країна приєдналася до міжнародних ініціатив і коаліцій, і ця робота вже дає свої результати.

За останні шість років розрив в оплаті праці скоротився на 7,4 % і зараз становить 18,6%. Проте, на шляху до досягнення абсолютної рівності ще багато роботи.

15 вересня 2023 року КМУ схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року, а також затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

Метою стратегії є створення умов для надання можливості жінкам бути економічно незалежними, а чоловікам – поєднувати професійні обов’язки із сімейними.

Зокрема, стратегія передбачає проведення масштабних інформаційних та просвітницьких кампаній для жінок та чоловіків, спрямованих на розбиття гендерних стереотипів і дискримінації. Також буде вдосконалено трудове законодавство для гарантування рівної оплати праці та запроваджено методологію ґендерно-нейтральної оцінки робіт.

Згідно з останніми дослідженнями Міжнародної організації праці на сьогодні відсутні універсальні способи вирішення проблеми гендерного розриву в оплаті праці. У таких умовах особливого значення набувають міжнародні стандарти праці та інші ключові інструменти.

Ця Національна стратегія вказує на важливість спільної дії суспільства, уряду та бізнесу для досягнення рівної оплати праці для всіх громадян, незалежно від їхньої статі, і є кроком у потрібному напрямку.

Більше інформації на інформаційному порталі https://www.pratsia.in.ua