gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Сумах у дитячому розважальному центрі виявлено 39 працівників без трудових договорів

27 січня 2022

На Сумщині постійно ведеться робота у напрямі мінімізації незадекларованої праці.

Так, у минулому році інспектори праці відвідали з превентивною роботою один із дитячих розважальних центрів міста Суми та нагадали керівництву закладу про вимоги законодавства щодо належного оформлення працівників, попередили про відповідальність за порушення КЗпП. Згодом провели перевірку, під час якої було виявлено 57 фактів допуску до роботи осіб без належного оформлення трудових відносин

За результатами перевірки інспектори тоді склали акт та виписали припис щодо усунення виявлених порушень, застосували попередження про порушення трудового законодавства.

У січні 2022 року фахівці Управління Держпраці знову завітали до розважального центру на позапланову перевірку щодо виконання вимог розпорядчого документу. Посадовці встановили, що цього разу роботодавець допустив до роботи 39 працівників без укладання трудових договорів.

Згідно із законодавством України за повторне допущення працівника без належного оформлення трудових відносин роботода
вцю загрожує фінансова санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, станом на початок 2022 року ця сума складає 195 тис. грн.