gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Сумах відбувся інформаційно-роз’яснювальний захід щодо особливостей працевлаштування осіб з інвалідністю

03 грудня 2019

До Міжнародного дня осіб з інвалідністю та з нагоди Всеукраїнського тижня права інспектор праці Управління Держпраці у Сумській області Юлія Гришина взяла участь в інформаційному семінарі, що відбувся на базі районної філії Сумського обласного центру зайнятості. Фахівець проінформувала присутніх про трудові права осіб з інвалідністю та особливості їх працевлаштування.

До участі у заході долучилися представники Управління соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації, Відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги, голів ОТГ, суб’єктів господарювання Сумського району, особи з інвалідністю, які перебувають на обліку у районній філії Сумського обласного центру зайнятості.

Інспектор праці зауважила на тому, що держава має обов’язок щодо створення умов для реалізації особами з інвалідністю своїх прав на рівні з іншими громадянами, а також в частині забезпечення їх соціального захисту.

Відповідно до статті 17 Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою діяльністю. У свою чергу відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України на роботодавців покладається обов’язок реалізувати працевлаштування осіб з інвалідністю згідно з медичними рекомендаціями. Інспектор праці звернула увагу присутніх на можливість встановлення для таких працівників, на їх прохання, неповного робочого дня або тижня, створення пільгових умов праці. Також Юлія Гришина наголосила на забороні залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди.