gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Сумах обговорили питання заборгованості із заробітної плати та результати інформаційно-роз’яснювальної роботи з легалізації праці

03 лютого 2020

Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко взяла участь у спільному засіданні робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій стипендій та інших соціальних виплат й обласної робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. На ряду із проблематикою заборгованості із заробітної плати були обговорені й результати інформаційно-роз’яснювальної компанії в частині легалізації праці.

Присутній під час засідання представник ТОВ СМНВО, яке має найбільшу заборгованість з виплати заробітної плати по Україні, доповів про стан справ на підприємстві, зауважив що керівництвом постійно вживаються заходи, спрямовані на погашення заборгованості. Він зазначив, що підприємство, на жаль, не змогло прийняти участь у нараді під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,  начебто через невчасне їх повідомлення про проведення заходу, що не дало можливості відповідальній посадовій особі товариства належним чином підготуватися до наради. Утім, заступник начальника Управління Держпраці наголосила на тому, що суб’єкт господарювання, який має борг перед працівниками із заробітної плати у розмірі понад 200 млн грн має бути готовий до діалогу завжди, оскільки мова йде про порушення гарантованого Конституцією України права працівника на належну оплату праці.

Також Наталія Антоненко звернула увагу присутніх на нараді на те, що протягом двох тижнів активної превентивної роботи на виконання доручення Прем’єр-міністра України інспекторами праці проведено понад 6500 превентивних заходів, у ході яких було проінформовано представників суб’єктів господарювання сфери торгівлі товарами і послугами та найманих працівників про переваги офіційного працевлаштування, трудові права працівників, наголошувалося також і на відповідальності за порушення вимог законодавства, зокрема в частині допуску до роботи неоформлених працівників.

Потрібно відмітити, що навіть в ході інформаційної кампанії інспекторами праці виявлено 21 випадок здійснення господарської діяльності без державної реєстрації про що інформовано податкову службу області для відповідного реагування.

Варто зауважити, що активна роз’яснювальна робота вже має позитивні результати, адже за інформацією ГУ ДПС у Сумській області лише у період з 27 по 30 січня 2020 року 163 роботодавці подали повідомлення про прийняття 164 працівників на роботу за трудовим договором.